6 טיפים שיקלו עליו את החיים בבית

יש חתולים שמגיעים לגיל מבוגר בלי שאתה בכלל מבין זאת. אבל זו לא סיבה לא להפוך את חיי היומיום שלהם לנוחים יותר. ואכן, גם אם הם לא מראים את זה, מחוות מסוימות שהיו פעם כל כך פשוטות עכשיו דורשות מהם מאמץ לא מבוטל… אם החתול שלך מעל גיל 10, הנה כמה טיפים לשים בבית כדי להביא אותו לחזור לחיים קל יותר!

1. מצעים רכים יותר

עם הגיל, חתולים נוטים יותר לסבול אוסטיאוארתריטיס או דלקת פרקים. מחלה ניוונית כרונית זו גורמת דלקת מפרקיםגורם חזק מַאֲמָצִים לחברים החתוליים שלנו. לאחר מכן הם מתקשים לזוז, לקפוץ או אפילו לשכב.

אם זה המקרה עבור החתול שלך, מומלץ מאוד להציע לו א מיטה נוחה במיוחד כדי למנוע מהגפיים שלו להיות נוקשות מדי כשהוא מתעורר. קצת כרית רכה, רכה, חימום אחידיכול להפוך את החיים למהנים הרבה יותר.

2. ארגז חול נגיש יותר

בגיל מסוים, ייתכן שהחתול שלך כבר לא יוכל לשלוט בשלפוחית ​​השתן שלך כמו קודם וגם לא להיכנע במהירות להמלטה שלו. לפיכך, על מנת להימנע מאירועי פסולת קטנים, זה יותר זהיר הוסף ארגז חול אחד או שניים בבית, כולל אחד בכל קומה.

כמו כן, ודא שיש לקופסאות החול של כדור השיער שלך קצוות נמוכים מספיק. הסיבה ? אל תכריח את החתול שלך לקפוץ כדי להיכנס!

3. צחצוח רגיל יותר

ככל שהחתול שלך מזדקן, המעשה של לעשות את האסלה של אחד מסתבר שזה יותר ויותר מסובך עבורו. אכן, הכאבים והנוקשות שהוא קורבן מהם למנוע ממנו להתפתל בכל דרך כפי שעשה בצעירותו.

מברשת לחתול
קרדיטים: vladans / iStock

לפיכך, יש צורך לעזור לו להמשיך להיות נקי על ידי צחצוח יומיומי, אפילו לפעמים על ידי סיוע לנקות את ישבנו באמצעות מגבון.

4. רמפות או שרפרפים

על מנת להקל על חייו של החתול הבכיר, יש צורך לספק לו סידורים מיוחדים. לכן, ודא שקערות המים והאוכל שלו, כמו גם ארגזי החול שלו, נגישים לו בקלות. בשביל זה, אל תמקם אותם גבוה. כמו כן, אל תאלץ את החתול שלך לטפס במדרגות כדי לגשת אליו.

לגבי ה מקומות מועדפים של החתול שלך, כמו המיטה, הספה או אפילו עץ החתול, עכשיו יכול להיות לו קשה לגשת אליו בגלל שלו מפרקים כואבים. כדי להפוך אותם לנגישים יותר, שקול התקנת רמפות, מדרגות או שרפרפים!

5. מנורת לילה

ככל שהחתול שלך מתבגר, כך יותר סביר להניח שראייתו תרד. במובן הזה, על מנת לעזור לו למצוא את דרכו בלילה בבית ובכך למנוע ממנו להיתקל ברהיטים או להיות נתון להתקפי פאניקה, אל תהססו להתקין מנורת לילה.

6. חלל שקט יותר

ככל שהחתול שלך מזדקן, הוא צריך לישון יותר אלא גם לקבל גישה אליו יותר שלווה. ואכן, אם חתול מבוגר חי ברעש מתמיד ומופרע כל הזמן, יש סיכוי טוב שהוא יהפוך לחרד ועצבני.

כדי להימנע מכך, הגדר את א מרחב רגוע ושקט מוקדש כולו לחתול שלך. זה יכול להיות ארון או אפילו חדר. המטרה היא שתהיה לו גישה למקלט בטוח שבו הוא יודע שלעולם לא יפריעו לו.