5 רפלקסים שצריך להגן על החתול שלך במהלך גלי חום

עם הקיץ החם יותר ויותר, הימים הופכים לפעמים לבלתי נסבלים עבורנו, בני האדם. אבל אנחנו לא היחידים שסובלים מהחום. חתולים גם נושאים את מלוא הנטל של עליית הטמפרטורות הקשורות להתחממות כדור הארץ. והדרך היחידה שהם צריכים להוריד את טמפרטורת הגוף שלהם היא להתנשף או להזיע קלות דרך הרפידות. די לומר שלפעמים זה לא מספיק ושאפשר להעריך קצת יד לעזרה.

1. תן לו משהו לשתות באופן קבוע

אם יש דבר אחד שאתה צריך לבדוק פעם או כמה פעמים ביום, זה שלכדור השיער שלך יש א קערת מים מתוקים ולנקות היטב מלא. ואכן, גם אם חתולים לא שותים הרבה, הם עדיין שותים נטייה לשתות יותר בזמן גל חום.

האידיאל הוא ל לפזר מספר נקודות מים ברחבי הבית כדי שהחתול שלך לא יצטרך ללכת רחוק מדי כדי להישאר לחות. אכן, זה לא רק יכול להרתיע אותו אלא לפעמים קורה שהוא זקוק למים מהר מאוד (אם הוא נרדם בשמש למשל).

בנוסף, אם החתול שלכם הוא מהסוג שאוהב לשתות ישירות מהברז, אל תהססו להשקיע בכמה מזרקת מים.

2. מפגשי משחק מטורפים

גם במזג אוויר חם מאוד, מומלץ מאוד לשחק עם החתול שלך כל יום. זה לא רק מונע שעמום, אלא גם פעילות גופנית הכרחית לבריאות ולרווחתך.

מצד שני, כשגל החום משתולל, עדיף להעדיף הפעלות משחק מוקדם בבוקר או מאוחר בערב, כאשר הטמפרטורות "הכי קרירות" והשמש שקעה. עם זאת, שימו לב גם לא להגזים: התעמלו כן, אבל באופן סביר. בקיצור, הימנעו ממשחקים מעייפים מדי.

3. צחצחו אותו כל יום

אם יש לך אפשרות, אל תהסס להבריש את החתול שלך כמה פעמים ביום. ואכן, המחווה הפשוטה הזו תעזור להתיר את כל הקשרים שאולי נוצרו בשערו ותחמם אותו. לכן זו דרך טובה לאוורר את המעיל שלו ולעזור לו לווסת את טמפרטורת הגוף שלו.

חתול מאבד שיער
קרדיטים: struvictory / iStock

טוב לדעת : הפרווה של חברינו החתוליים לא רק מגנה עליהם מהקור, אלא גם מהחום. מסיבה זו, זה ממש לא הגיוני לגלח את החתול שלך בקיץ!

4. שמור אותו במקום הכי קריר שאפשר

ברור שבעלי חתולים שחיים מתחת לגגות או שאין להם מערכת מיזוג יתקשו לשמור על סביבת חיית המחמד שלהם קרירה ונושמת.

אבל העיקר הוא אל תחשוף את החתול שלך לשמש במהלך היום, על ידי שמירת התריסים סגורים למשל. כמו כן, אל תהססו להקים עבורו פינה קטנה ונחמדה בחדר הכי מגניב בפנים שלכם, כמו חדר האמבטיה או המטבח. הרעיון הוא שעדיין תהיה לו גישה לקצת רעננות (אריחים מגניבים, חדר מאוורר וכו').

5. לדעת לזהות את הסימנים של מכת חום

ו מכת חום הגיע במהירות בחתולים, במיוחד בחתולים השבריריים ביותר (חתולים זקנים, חתלתולים, חתולים חולים). ולמרבה הצער, זה יכול להיות קטלני. כדי להיות מסוגל להגיב במהירות, לכן זה יותר נבון להכיר את סימני האזהרה למכת חום: עייפות, התנשפות, ריור, תסיסה הם התסמינים העיקריים שיש לזהות.

אם אתה מבחין בתסמינים אלה אצל החתול שלך במהלך מזג אוויר חם או לאחר מאמץ פיזי, נסה להוריד את טמפרטורת הגוף שלו על ידי העברת מטלית לחה על כל גופו. שימו לב במיוחד לרגליים. וכמובן להציע לו מים. לאחר מכן לקחת אותו לוטרינר בדחיפות.