10 רעיונות לעשות את זה יותר כיף עבור החתול שלך

גם אם אתם גרים בחלל קטן, כמו סטודיו למשל, זו לא הסיבה שהחתול שלכם צריך להשתעמם כל היום. למעשה, ישנן מספר דרכים להפוך את הדירה שלך לבדרנית ומעוררת יותר עבור החתול שלך. תהיו בטוחים, שום דבר לא מאוד מתוחכם. רק כמה התאמות פשוטות יכולות להספיק כדי לשפר את חיי היומיום של כדור השיער שלך!

1. מדפי קיר

זה ידוע, חתולים אוהבים לטפס ומתיישב במקומות גבוהים. זה מאפשר להם לא רקלהתבונן בסביבתם מבלי להיראות, אבל גם כדי להיות מסוגל להגיב מיד במקרה של סכנה. עם זאת, לא בגלל שאתה גר בדירה קטנה אתה לא יכול להציע נקודות תצפית כאלה לחתול שלך.

במציאות, יש מדפי קיר שאתה יכול לתקן על הקירות שלך, מהרצפה ועד התקרה. וכמה שיותר, יותר טוב! שימו לב שזה גם יאפשרלהרחיב את הטריטוריה של החתול שלךורק בשביל זה הוא יהיה מאושר יותר.

מדפי קיר לחתולים
קרדיטים: iStock/holydude

2. עץ חתול

זה האביזר הבסיסי שכל בעל חתול חייב להיות. ומסיבה טובה, עץ החתול הוא המרכיב המרכזי בטריטוריה של חתול. הוא משמש כמקלט, עמדת גירוד אך גם מגרש משחקים. בקיצור, זה מפגיש את כל מה שהחברים החתוליים שלנו מעריכים.

ולמרות שעץ חתול גדול יתקבל בברכה במיוחד עבור חתול שאין לו גישה אל החוץ, יש גם קטנים יותר שעושים זאת באותה מידה. כל עוד לחתול שלך יש אפשרויות אחרות לבידור, להתקין עץ חתול שלא תופס הרבה מקום על הקרקע אבל שהוא גבוה יחסית זה בהחלט אפשרי. בדרך כלל, הדגמים הפשוטים ביותר מורכבים מעמוד גירוד ופלטפורמה מוגבהת אחת או יותר, עם או בלי צעצועים תלויים.

עץ חתול
קרדיטים: Pliehova / iStock

3. חלון עם נוף

כל עוד הם תמיד גרו בדירה, חתולים לא בהכרח מרגישים צורך לצאת החוצה. עם זאת, זה לא אומר שהם לא אוהבים לראות מה קורה שם! ובחוץ קורים דברים בין הציפורים שעפות, האנשים שעוברים, העננים המתפתלים ברוח…

אז, כדי שהחתול שלך יוכל להפיק קצת תועלת מהעולם החיצוני הזה, אל תהססו להקים לו מקום נעים על אדן החלון. אבל היזהרו לא להשאיר אותו פתוח!

לְשׂוֹחֵחַ
קרדיטים: אלנה שפרן / iStock

4. מגרדים כרצונם

גירוד היא פעילות בפני עצמה עם חברינו החתולים. זה מאפשר להם לא רק לשמור על הטפרים שלהם, אלא גם למתוח ו לסמן את הטריטוריה שלהם. למעשה, חיוני שתהיה להם גישה לפוסט גירוד אחד או יותר המוקדש לפעילות זו בסביבתם.

כדי למנוע מהחתול שלך לשרוט את הספה שלך, התקן כמה עמדות גירוד בפנים שלך. ו אל תהססו לשנות את הטפסים ! אכן, חלקם יכולים להיות אנכיים, אחרים אופקיים, ויש אפילו עמודי גירוד פינתיים ועמודי גירוד לקיר.

גריפואר
קרדיטים: IcemanJ / iStock

5. מגרד פינתי

ודאי כבר שמתם לב שהחתול שלכם מעריך במיוחד את חיכוך ראשו ברהיט (אך גם בך). זו בעצם דרך בשבילו לפרוס את הריח שלו על כל חפץ בטריטוריה שלו. כך הוא מרגיש בבית ובטוח.

כדי להגיב לאינסטינקט הטבעי הזה תוך מתן אפשרות לחתול שלך להרגיש טוב, שקול להתקין בפינות הרהיטים שלך (ספה, שולחנות, כיסאות וכו') אחד או יותר מגרדים. אפקט משחרר מתח מיידי!

סרטון ההסבר :

6. צמחים לחתולים

למרות ש צמחים רבים הם רעילים עבור חתולים, לאחרים יש השפעה מועילה עליהם. זה במיוחד המקרה של נפית החתולים, שיש לו יתרון בכך שהוא מאפשר להם לטהר את עצמם. אנו מזכירים גם את נפית החתוליםשהאפקט האופורי שלו מוערך מאוד על ידי רוב החתולים.

בכל מקרה, דעו שניתן לגדל את הצמחים הללו בתוך הבית. בנוסף לכך שהם לא תופסים מקום, הם יביאו נופך של ירק לדירתכם. כל זאת תוך כדי שמחת החתול שלך!

חתול תולעי טבעי
קרדיטים: dzika_mrowka / iStock

7. צעצועים אינטראקטיביים

כדורים, פעמונים ועכברים מזויפים אחרים הם לא הצעצועים היחידים שאתה יכול לתת לחתול שלך. יש משחקים הרבה יותר משעשעים, כגון חידותאותם מכשירי מזון אינטראקטיביים או אפילו את צעצועים תלויים על ידיות הדלת וחלונות.

המטרה של כל המשחקים האלה זהה: לעורר את יצר הציד של החתול שלך, כמו גם את כישורי החשיבה שלו, והכל תוך הנאה רבה!

צ'אט פאזל
קרדיטים: לכידת וידאו ביוטיוב / CatAmazing

8. ערסלים

כדי להציע לחתול שלך מקומות משלו תוך אופטימיזציה של השטח, שקול לבחור בערסלים. אלה האחרונים ניתן להתקין בכל מקום : בין ארבעה סורגים של כיסאות, בין ארבע רגלי שולחן, בין שני קירות, על דלת, רדיאטור…

אתה תראה, לא ייקח הרבה זמן עד שהחתול שלך יהפוך את הערסלים האלה למקומות השינה האהובים עליהם!

hamac chat
קרדיטים: iStock / Lilia Kulianionak

9. זמן משחק!

זה חיוני לחלוטין. לְמַעֲשֶׂה, לשחק עם החתול שלך כל יום זו לא אופציה אלא חובה. ומסיבה טובה, אין דבר טוב יותר לשעשע חתול מאשר לגרום לו לשחק עם האדם שלו. כי בניגוד למה שאנו נוטים להאמין, החתול אינו חיה בודדה ועצמאית. הוא קשור לאדונו כמו הכלב אלא שהוא לא מראה זאת.

לשחק לפחות 30 דקות כל יום עם החתול שלך יהיה לכן לא רק לבדר אותו, אלא גם לחזק את מערכת היחסים שלך.

משחק חתולים
קרדיטים: Dragi52 / iStock

10. רתמה ורצועה

אם החתול שלך הוא מהסוג הנועז, למה לא לנסות לקחת את זה לטיול ? כל מה שצריך זה להשקיע ברתמת חתול, רצועה ומעל הכל הרבה סבלנות. לְמַעֲשֶׂה, ללמוד לצאת החוצה זה לא תמיד קל עבור חתול. אבל, אם זה עובד, זו יכולה להיות דרך מצוינת לאפשר לחיות המחמד שלך לגלות משהו אחר מלבד ארבעת הקירות של הדירה שלך.

להצליח, אל תיקח את החתול שלך ישירות לרחוב. התחל בלהרגיל אותו ללבוש רתמה, ואז ללבוש רצועה. ברגע שתרגישו מוכנים, אז עשו את היציאה הראשונה שלכם במדרגה, אחר כך בחדר המדרגות, ואז במסדרון הבניין וכו'. בכל המקרים, לעולם אל תכריח את זההוא זה שקובע את הקצב!

חתול ברצועה
קרדיטים: Remains / iStock