מראה, אופי, בריאות ומחיר

חתול דבון רקס נדיר למדי בצרפת, אך אינו ניתן לאיתור. למרות שהוא הופיע בשנות ה-60, רק בשנות ה-80 הוא הוכר באירופה. ואכן, מבולבל לראשונה עם הקורניש רקס, לקח מספר שנים להבחין בו כגזע ספציפי.

המראה שלו

לחתול דבון רקס יש שערות מיוחדות מאוד. ואכן, די גלי וקצרים, הם בדרך כלל שונים מאוד ממעילים קלאסיים. עבור השמלה, אין ספציפיות: כל הצבעים מתקבלים. די שרירי, לחתול הזה יש גוף גדול למדי בהשוואה לראשו, אבל הוא נשאר בין הגזעים הקטנים ביותר הידועים. חוץ מזה, העיניים שלו גדולות ועגולות. גם אוזניו גדולות מאוד, רחבות ומעט מעוגלות בקצוות.

צ'אט דבון רקס
קרדיטים: insonnia/iStock

הדמות שלו

די ביישן בהתחלה, הוא צריך זמן להסתגל כדי להרגיש בנוח לחלוטין עם משפחתו. ברגע שהשלב הזה נגמר, זה א חתול מאוד שובב, דינמי וחביב. זה גם חתול רגיש מאוד ו לא אוהב בדידות. הוא זקוק להרבה תשומת לב, חברה והסחות דעת. לכן חשוב שתהיו מאוד נוכחים עבורו אם אתם רוצים לאסוף אחד. בנוסף, הוא אינו סובל קור היטב, ולכן הוא צריך לחיות במקומות חמים ונוחים.

כשהוא מכוון לאדם, הוא לא מרפה. אכן, זה חתול נאמן ומלא חיבה במיוחד. אינטליגנטי, שובב, דינמי ומאוד אוהב, החתול הזה הוא באמת יחיד במינו. לבסוף, הוא יכול להסתדר עם שאר בעלי החיים במשק הבית בתנאי שיציג את עצמו כראוי. לאחר מכן הוא יהיה מסור וישתתף בפיתוח של מערכת יחסים יפה אחת או יותר.

עץ חתול
קרדיטים: insonnia/iStock

דבון רקס צעירים הם לעתים קרובות מאוד חסרי מנוחה. לכן חשוב לארגן את בית הגידול שלהם כך שיוכלו להתאמץ ככל שירצו מבלי להסתכן בפציעה.

הבריאות שלו

החתול הזה חי בממוצע שלוש עשרה עד שש עשרה שנים. בנוסף, הטיפול נשאר כללי למדי. למשל, חשוב לנקות את העיניים והאוזניים שלו היטב. בנוסף, החתולה של דבון רקס זקוקה לצחצוח אחד בכל חודש על מנת לשמור על פרווה יפה. מכיוון שמדובר בגזע מאוד דינמי, יש לספק לו תזונה מתאימה המחולקת למספר ארוחות ביום.

לבסוף, הוא אינו בורח מהמחלות הנפוצות לכל חתולי הבית, ולכן חיוני לקחת אותו באופן קבוע לבדיקה אצל וטרינר על מנת להבטיח מעקב אחר חיסונים, תילוע וטיפולים נגד קרציות/פרעושים. עם זאת, גזע זה הוא נוטה לבעיות שרירים מה שעלול להוביל לסיבוכים או ל דלקות עור קשור לשיער הקצר יחסית שלו.

לשוחח על זה רקס
קרדיטים: iStock

המחיר שלו

המחיר של חתול דבון רקס משתנה בהתאם לגילו או למינו. זה יכול לנוע בין 1,000 אירו ל-2,500 אירו כדי לקבל אחד. כמו כן, אל תשכח הכל עלויות יומיות שיש עוד (אוכל, וטרינר, משחקים וכו').