לאן הולכים חתולים כשהם יוצאים?

החתול שלך אוהב לצאת לטיולים מחוץ לבית. לפעמים הוא אפילו הולך לשעות ארוכות, ואז הוא חוזר הביתה כמו פרח. אבל לאן הוא יכול ללכת במהלך ההיעדרויות האלה? ובעיקר מה הוא עושה? חקרנו!

1. הוא הולך

במציאות, מספר דברים יכולים להשאיר את החתול שלך בחוץ. ראשית, הוא יכול פשוט… להסתובב. אה כן, כמה חתולים אוהבים הרפתקאות ומעריכים לחצות את גבולות הטריטוריה שלהם כדי לחקור מקומות חדשים או להרחיב את הטריטוריה שלהם. במקרה זה, הם משוטטים באקראי, לפי רצונותיהם.

2. הוא עושה את הסיבובים שלו

החתול שלך תוחם טריטוריה ששייכת לו. האחרון יכול להיות גדול יותר או פחות בהתאם לזמן (והרצון) שהחתול שלך הקדיש לו. אבל בכל מקרה, כדור השיער שלך חייב כל יום, או אפילו כמה פעמים ביום, לפקח על הטריטוריה הזו הרווחת קשה כדי למנוע מחתול אחר אפשרי לנכס אותו.

כדי לעשות זאת, הוא עושה סיבובים ועוצר בקביעות להדביק את הריח (פרומונים) וסימני הראייה שלו (גריפאדס) על משטחים שונים (עצים, מוטות, גדרות וכו'). המטרה: להזהיר כל פולש שהוא נמצא בשטח שכבר נכבש.

שריטות של חתול
קרדיטים: ssgrafika / iStock

טוב לדעת : ככל שהטריטוריה של החתול שלך גדולה יותר, כך לוקח יותר זמן לחקור אותו!

3. הוא צד

פעילות כל כך חשובה עבור חתולים רבים, ציד הוא אחת הסיבות שיכולות לדחוף את החתול שלך להיות רחוק מהבית כל כך הרבה זמן. ואם יש לך "מזל", הוא אפילו יביא לך חיה קטנה מתה או, גרוע מכך, חצי מתה. יאפי!

4. הוא מחפש בן זוג

אם החתול שלך לא מעוקר או מעוקר, יש סיכוי טוב שהוא יבלה שעות ארוכות בחוץ בחיפוש אחר בן זוג מיני במהלך עונת ההזדווגות. וכל שכן אם מדובר בזכר. אכן, זכרים מסוגלים להריח נקבה בחום ממרחק של קילומטרים.

כדי להניא את החתול שלך מלצאת לחפש אהבה בדרך זו, יש לך רק פתרון אחד: ה סְטֶרִילִיזַציָה.

5. הוא צריך לבודד את עצמו

בבית, החתול שלך יכול להיות מגורה יתר על המידה על ידי ילדים או חיות אחרות למשל. או א מִקרֶה (הגעה חדשה למשפחה, מוות, עבודה וכו') ערער את שגרת חייו, מה שגרם לו ללחץ. בכל מקרה, בן לוויה הקטן שלך כנראה צריך להיות לבד, הזמן להפחית את הלחץ.