כמה זמן אתה צריך לשחק עם החתול שלך בכל יום?

בניגוד לאמונה הרווחת, חתולים ממעטים לשחק לבד. כמו כלבים, נוכחות האדם שלהם היא תנאי חיוני לגירוי אינסטינקט המשחק שלהם.למעשה, משחק כל יום עם החתול שלו אינו אופציה אלא חובה שעל כל בעלי החתול לכבד לרווחת החתול שלו.

למה חתולים צריכים לשחק?

כמו עם ילדים, חתולים צריכים לשחק. זה תורם באופן משמעותי להפחית את החרדה שלהם, להחצין את האנרגיה שלהם, להילחם בהשמנה אבל גם ובעיקר להילחם בשעמום. ואכן, העובדה היא שחתולי בית רבים מבלים את ימיהם לבדם, לרוב בשינה, ללא אפשרות לצאת.

ומסיבה טובה, יותר ויותר חתולים חיים באזורים עירוניים, בעיקר בדירות. עם זאת, לאחרונים אין שום הסחת דעת אחרת בימיהם מאשר שובו המיוחל של ביתם האנושי.

חוסר היכולת לצאת החוצה לטיולים בחיפוש אחר פעילויות לא בהכרח גורם לחתולים האלה להיות אומללים. עם זאת, חובה לעשות זאת לפצות על חוסר פעילות זה עם זמן משחק תכוף יותר.

שימו לב, זה לא אומר שחתולים שיוצאים לא צריכים לשחק עם האדם שלהם. עם זאת, נניח שהם צריכים את זה פחות בפנים מאשר חתולי דירות.

משחק חתולים
קרדיטים: iStock / קונסטנטין אקסנוב

שימו לב שזמן משחק הוא לא רק אמצעי לבדר את חברינו החתוליים ולעורר את אינסטינקט הציד שלהם (שזה, אגב, חיוני לבריאות הנפשית שלהם).

אכן, זהו גם רגע חשוב המאפשר ליצור קישורים לאחר מכן, אל לחזק את הקשר בין חתול לאדם. לכן, מכל הסיבות הללו חיוני להקדיש מעט זמן לחתול שלך בכל יום.

כמה זמן משחק ביום?

מפגש משחק כבד של שעה ביום עשוי להיראות אידיאלי עבור חתול. למעשה, רוב החתולים מעדיפים פגישות קצרות יותר אך תכופות יותר, לפזר במידת האפשר לאורך היום. לכן, מומלץ לשחק עם החתול שלך 10 עד 15 דקות, ארבע עד חמש פעמים ביום.

פרק זמן זה ישאיר אותו מרוכז, ימנע ממנו להתעייף ובעיקר לעורר אותו לאורך כל היום. אולי הוא אפילו ייתן לך לישון בלילה! עם זאת, הכל תלוי בגיל ובמצב הבריאות של החתול שלך. לְמַעֲשֶׂה, חתלתול יצטרך לשחק לעתים קרובות יותר מאשר חתול מבוגר. באופן דומה, אם החתול שלך חולה או משקל עודףלך בהדרגה.

כמו כן, כידוע, חתולים אוהבים טקסים. לכן מומלץ לשחק עם החתול שלך באותן שעות בכל יום.

לבסוף, זכרו לגוון את הצעצועים בכל יום בשבוע. בשאר הזמן, שמור אותם במגירה כדי למנוע מהחתול שלך גישה אליהם. בדרך זו, הוא יהיה זהיר יותר כשאתה מוציא אותם לשחק ולא ימאס מהם. הטריק הקטן הזה יחסוך ממך קניית צעצועים מדי שבוע כדי לנסות לעניין את חברך הפרוותי!

טוב לדעת : הזמן של כל מפגש משחק צריך להיות מותאם לפי האישיות והרצונות של החתול שלך. לדוגמה, אם הוא נוטה להתפזר לאחר 5 דקות, הקטן את זמן המשחק אך הגדל את התדירות. לעומת זאת, אם אתם מרגישים שהוא צריך להתעייף קצת, הגדילו את זמן המשחק.