חתול פטרבלד: מראה, אופי, בריאות, מחיר

החתול הזה מרוסיה דומה מאוד לספינקס, במיוחד מבחינת הפרווה שלו! עם זאת, זה בעצם מגיע מהכלאה בין הקצרה המזרחית לדונסקוי. הנה משהו ללמוד עוד על חתול פיטרבלד המסתורי.

המראה שלו

מספיק גדול, החתול הזה הוא אלגנטי למדי. יש לו עד שלושה סגנונות מעיל שונים. לראשון אין כמעט שיער, השני מורכב מפומה עדינה למדי, ולבסוף יכול להיות לו גם שיער קצר מאוד ומתולתל. הפרווה שלה נשאר בעיקר בגוונים של אפור עד שמנת, אבל כל הצבעים מתקבלים.

ראשו מוארך למדי ורחב מעט, עם אוזניים גדולות ומעוגלות בקצה. עיני השקד שלו הן לרוב כחולות או ירוקות, ויכולות להיות גם דגיגים.

צ'אט peterbald
קרדיט: PetrMalyshev/iStock

הדמות שלו

מאוד דינמי, הוא נהנה ממשחקים, קפיצות, טיפוס וכל ההרפתקאות האפשריות! לפעמים זה אפילו קשה להרגיע אותו כל כך נרגש שהוא יכול להיות. מכל הסיבות הללו, הוא יעריך גן עם משהו לטפס עליו ולשחרר קיטור.

קרוב לאדוניו ודי דברן, החתול הזה זקוק להרבה תשומת לב ושידולים. מאוד חיבה, הוא מעדיף חברה על בדידות ומסתגל היטב לחיי המשפחה. הוא לא קשה עם חיות אחרות או עם בני אדם (מבוגרים וילדים).

יתר על כן, הוא אחד מאותם חתולים אשר אוהב מים ולהשתכשך בסביבות מים שונות.

צ'אט פטרבלד
קרדיט: GlobalP/iStock

הבריאות שלו

חתול זה חי בממוצע של עָשׂוֹר, עד 15 שנים עבור המבוגר ביותר. באופן מפתיע, החתול הזה מזיע הרבה. לפיכך, מומלץ לשטוף אותו לפחות פעם בשבוע כדי להבטיח היגיינה טובה. בנוסף, חשוב לנקות באופן קבוע את העיניים, האוזניים, הרפידות ולהבריש אותו במברשת רכה מאוד כאשר יש לו שיער.

המחלה היחידה הידועה עד היום עבור חתול פטרבלד היא ניוון רשתית מתקדםמה שיכול להוביל ל עיוורון. עם זאת, זהו חתול חזק מאוד שאינו מציג בעיות או חולשות אחרות. מצד שני, חוסר השיער שלו נותן לו עמידות נמוכה לקור. לכן עדיף שיהיה לו חם או חשוף לטמפרטורות ממוצעות.

צ'אט peterbald
קרדיטים: Seregaff/iStock

המחיר שלו

המחיר שלו משתנה לפי גילו, המין שלו, אבל גם צבעו. נחשב א החתולים היקרים ביותרמחירו יכול לנוע בין 700 יורו ועד 2,300 יורו.