הכל על סלקירק רקס: מראה, אופי, בריאות, מחיר

חתול סלקירק רקס הוא כדור אמיתי של אהבה! המעיל המתולתל שלו הופך אותו למקסים ומסקרן כאחד. במקור מארצות הברית, הוא כבש במהירות את לבם של אוהבי חתולים! הנה קצת מידע כדי ללמוד קצת יותר על החיה המפוארת הזו.

המראה שלו

גם לחתול היפה הזה יש שיער קצר מאורך בינוני. המאפיין העיקרי שלו הוא המעיל הצמרי המתולתל שלו שלעיתים קרובות צפוף יותר בגובה הצוואר. לגזע הזה אין שמלה או של צבע מוגדר : אז יש הרבה אפשרויות.

בדרך כלל בגובה בינוני, הוא די שרירי. יש לו ראש עגול ויפה ולחיים טובות. האף הקטן שלו גם נותן לו קסם משמעותי! אחרת, עיניה העגולות הגדולות לתת לו מראה קשוב ומאוד אקספרסיבי. לבסוף, האוזניים שלו די מרווחות ומעוגלות.

צ'אט סלקירק רקס
קרדיט: JoannElle/iStock

הדמות שלו

לחתול הזה יש הרבה נקודות טובות! מתלטף מאוד, הוא ימצא מקום מסוים בזרועותיך. סקרן ורגוע, הוא אכן חבר נאמן לאדונו. לחתול הקטן הזה יש אהבה פנויה והוא נהנה לשחק משחקים, אבל גם תנומות טובות.

המזג שלו, שדי דומה לזה של הפרסי והחתול המצוי, גורם לו א חתול שקט , תוסס, אינטליגנטי מאוד וסובלני עם חיות אחרות. כל התכונות הללו מאפשרות לו להיות א בן לוויה טוב מאודעבור האיש. זה אכן קל לחיות איתו והוא מסתגל במהירות לשינויים ולשגרות שונות. עם זאת, חתול זה יזהר בתחילה מזרים. למרבה המזל, ברגע שהביטחון יתבסס, הוא יתברר שכן מארח חם.

זה יהיה טוב בדירה כמו בבית עם גינה. עם זאת, בכל מקרה, חיוני שיהיה לו גירוי (משחקים, הליכות, הרהורים, ספורט וכו'). החתול היפה הזה יידע למשוך את תשומת הלב שלך כשאתה נוכח, אבל הוא גם יכול תשמור על עצמך מדי פעם.

אתה עדיין צריך לקחת אמצעי זהירות עם ילדים, כי אסור לקחת אותו כצעצוע. ואכן, מבנה הגוף ה"קטיפה" שלו עלול להזיק לו. לכן חשוב לשים לב לנקודה זו ואל לכבד אותו מבלי לפגוע בו. כמובן, כלל זה חל על כל החתולים, אך גם על כל בעלי החיים. אסור לנו לשכוח שאלו הם כאלה יצורים חיים.

סלקירק רקס חתלתולים
קרדיטים: Belikart/iStock

הבריאות שלו

לחתול סלקירק רקס אין בעיה ידועה במיוחד כיום. גזע זה הוא יחסית חדש, פתולוגיות עדיין לא ממש מתייחסים . עם זאת, בהיותו קרוב לפרסית, הוא יכול להיות מועד לתפקוד לקוי של הכליות. אורך החיים הממוצע שלו הוא 17 שנים. בנוסף, כדי להבטיח בריאות טובה, ודא שיש לך מעקב וטרינרי קבוע. כמו כן, לאמץ תזונה מתאימה הצרכים של החתול שלך כדי שלא יפתח בעיות עיכול.

המחיר שלו

מחיר הרכישה של חתול סלקירק רקס משתנה בהתאם למין, צבעו, מוצאו וגילו. אתה צריך לספור מסביב 900 אירולקנות אחד. עם זאת, צריך גם לחשוב בעלות תחזוקה שוטפת אבל גם בהוצאות מדי פעם(וטרינר, אביזרים, אוכל, בלתי צפוי וכו').