הכל על חתול סינגפורה: מראה, אופי, בריאות, מחיר

חתול סינגפורה ידוע מעט בצרפת ובאירופה. קיים יותר באמריקה, הגזע הזה הוא בכל זאת יותר ויותר מדובר במדינות שלנו. במקור מסינגפור, החתול הזה הוצג לטריטוריה האמריקאית, ואז הוכר רשמית בסביבות המאה ה-20. אינטליגנטי, סקרן ורגוע, החתול הזה מפתה יותר מאחד! בנוסף, הוא אחד החתולים הקטנים בעולם, מה שהופך אותו אפילו יותר חמוד!

קטן, אבל מאוד אלגנטי, לחתול הזה יש א שרירים טובים למרות גודלו, מה שמקנה לו מראה עדין ומאוזן למדי. המעיל שלו די קצר והשמלה שלו צריכה להיות מסומנת בכתמים בהירים מאוד, אז הוא בראון ticked tabby או sepia agouti. צבעו שנהב עם השתקפויות בצבע בז' עד חום יפה. לכן הבסיס שלו בהיר למדי, ואילו הקצוות שלו כהים יותר.

אם עדיין לא שמת לב, הראש שלו כן עגול וקטן. האף שלו בדרך כלל כתום-ורוד וקצר למדי. עצמות הלחיים שלה גבוהות ובולטות, בעוד שעיניה גדולות למדי וצורת שקדים, מה שנותן לה מלא קסם! כדי לכבד את הסטנדרטים של הגזע, צבע עיניו לא חייב להיות כחול, וגם לא כהה מדי. לפיכך, רק גוונים של ירוק (צהוב עד אגוז לוז) מותרים.

צ'אט סינגפורה
קרדיט: ויקטור/iStock

הדמות שלו

לחתול סינגפורה יש מזג מאוד מתוק וחביב. קשוב וסקרן במיוחד, הוא גם מעריך מאוד את החברה והחיבה של אדוניו. יתר על כן, שלא כמו גזעים מסוימים, זה לא בכלל לא אופי, אבל יכול להיות מאוד דברן! לכן הוא מסתגל בצורה מושלמת לחיים השקטים של ביתו (בין אם עם או בלי ילדים) ו מסתדר בקלות עם חיות אחרות . הוא אוהב את החוץ, אבל ירגיש בטוח יותר בתוך הבית. יתר על כן, זה חיוני כדי לעורר אותו מספיק בדיור שלועם מספר משחקים, עמדות גירוד, עצים וכו'. לבסוף, מדובר בחתול שדורש הרבה תשומת לב, כי הוא לא ממש אוהב לבלות לבד .

צ'אט סינגפורה
קרדיט: ויקטור/iStock

בריאותו ותחזוקתו

החתול הקטן הזה הוא שברירי למדי מול הקור ויכול להצטנן בקלות. לכן חשוב להקפיד על כך, במיוחד בחורף. יתרה מכך, מאותה סיבה, עדיף להחזיק אותו בבית בזמן מזג אוויר גרוע. יתר על כן, זה חיוני לקיים מעקב קבוע אצל הווטרינר שלו כדי לוודא שהכל בסדר. לגבי התזונה שלו, יש להתאים אותה למורפולוגיה ולגיל שלו. חתולים אלו חיים בממוצע 15 שנים, אך יכולים גם להגיע עד 20 שנה כשהם במצב בריאותי מושלם!

בניגוד לשיער באורך בינוני, התחזוקה כאן פשוטה יותר. ואכן, משיכת מכחול מהירה יכולה להסיר שיער מת. אתה לא צריך לעשות את זה כל יום, פעם בשבוע זה מספיק. עם זאת, בהיותו דק למדי, אין צורך להשתמש במברשת קשה, אלא א מאוד מתוק כדי שיהיה לו כמה שיותר נעים. לבסוף, תמיד חשוב עיניים ואוזניים נקיותכדי לא לפנות מקום לזיהומים.

צ'אט סינגפורה
קרדיטים: Seregaff / iStock

המחיר שלו

מחירו של חתול סינגפורה משתנה בהתאם לגילו, למין, אך גם למוצאו. המחירים הם לרוב בין 1,500 € ו-1,800 €. נקבות בדרך כלל יהיו יקרות יותר מזכרים. אחרת, אסור לשכוח את זה מחירי תחזוקה יומיתכלומר ייעוץ וטרינרי, עיקור, הדברה, אבל גם מזון, אביזרים ומקרים אפשריים!