הכל על חתול הקאו מאנה: מראה, אופי, בריאות, מחיר

חתול הקאו מאנה הוא אחד הגזעים הנדירים בעולם. השמלה הלבנה לגמרי שלו ועיניו הצלולות הופכות אותו לחתול מדהים לחלוטין. הנה קצת מידע כדי ללמוד עוד על הגזע היפה והלא נפוץ הזה.

המראה שלו

במקור מתאילנד, פירוש שמו הוא "אבנים יקרות", לכבוד עיניו הכחולות או הירוקות/צהובות היפות. עם זאת, זה נפוץ שיש לו עיניים לא תואמות, למרות שזה לא שיטתי לגזע. תכונה זו הופכת אותו אפילו פופולרי יותר.

בגודל בינוני, הוא די דק ואלגנטי. צורת ראשו היא מעט משולש עם אוזניים מעוגלות קטנות. על השמלה שלה לבן לגמרי, המעט שאנחנו יכולים לומר הוא שזה לא עובר מעיניהם. השערות שלו קצרים ודורשים תחזוקה שוטפת על מנת לשמור תמיד על הניקיון והברק שלהם.

כובע Khao Manee
קרדיטים: ApisitWilaijit/iStock

הדמות שלו

אנחנו יכולים לומר שהוא כן רך כמו המעיל שלו. חיבה וקשוב לאדוניו, הוא חתול חביב מאוד. הוא גם יכול להיות חלק מ"החתולים-כלבים" בגלל האנרגיה שלו והצורך שלו בתשומת לב.

מאוד אִינְטֶלִיגֶנְטִי, הוא מסתגל בקלות לחיי המשפחה. בעל אופי סקרן, הוא מעריך ללמוד דברים חדשים. למרות שהוא צריך זמן להסתגל עם בעלי חיים אחרים, הוא מאוד מגונן ברגע שנעשה היכרות. אתה תבין, החתול הזה לא ממש קשה. עם זאת, יש לו צורך בפעילויות יומיומיות. אכן, הוא יכול להיות רגוע מאוד, אבל גם תוסס ושובב. לכן, חשוב להקפיד על כך לעורר מספיק כל יוםבמיוחד שהוא מעדיף חברה על בדידות.

הבריאות שלו

ישות הגזע הזו די נדיר, היא לא חוותה הרבה שינויים גנטיים. במקום זאת חָסוֹן, חתול הקאו מאנה אינו נתון לבעיות בריאותיות מסוימות. עם זאת, תוחלת החיים שלו מעט נמוכה מהממוצע. למעשה, היא כן מגיל 12 עד 15 בכללי. עם זאת, זה תלוי במיוחד בתנאי החיים של בעל החייםאבל גם הבעיות שבהן יתקל או לא יתקל.

צ'אט קאו מאנה
קרדיטים: ApisitWilaijit/iStock

המחיר שלו

המחיר של חתול קאו מאנה משתנה בהתאם לגיל, מין, שושלת, אבל גם צבע עיניו. הוא יהיה יקר יותר אם יש לו עיניים מוזרות. בממוצע, זה לוקח 2,000 € לאחד עם עיניים באותו צבע, ועד 4,500 אירו לחתול פראי. עם זאת, אסור לנו לשכוח את כל הוצאות חיוניות ויום יום בצד. מזון, אביזרים, עלויות וטרינריות, ההגנות הרגילות השונות (צ'יפס / מתילעים), אבל גם הוצאות במקרה של בלתי צפוי.

בנוסף, יש צורך לחשוב היטב על כל הצרכים של בעל חיים לפני קבלת פנים. למרות שחלק מהגזעים אטרקטיביים, זה חשוב להטיל ספק באימוץ ולא ברכישת בעל חיים. ואכן, גם היום, אלפי בעלי חיים ננטשים. אם אתה רוצה להכניס חתול קטן לביתך, תוודא להיות באמת עם האמצעים ותרגיש חופשי ללכת לראות את המקלטים השונים!