הכל על חתול הסוואנה: מראה, אופי, בריאות, מחיר

בתחילה מעט מזוהה, גזע זה הצליח לתפוס את מקומו ולהוצג רשמית על ידי ה-LOOF (הספר הרשמי של מוצא חתולים) בשנת 2007. חתול הסוואנה מדובר כעת רבות בגלל יופיו ומזגו. פרווה מיניאטורי אמיתי, החתול היפה הזה מפתה יותר מאדם אחד. הנה קצת מידע כדי ללמוד קצת יותר על הגזע הזה!

המראה שלו

הסוואנה היא שילוב בין הסרוואל לכמה גזעי חתולים ביתיים אחרים. גזע זה התפתח בעיקר בארצות הברית ב שנות ה 80. מבנה הגוף של הסוואנה יכול להשתנות בהתאם לשושלת שלה. ואכן, ההצלבה הראשונה עם הסרוואל תהיה דומה יותר לחתול הזה (זהו אז של הדור הראשון). שאר הדורות הם אלו שאינם תוצאה של מעבר ישיר עם סרוואל (סבא או סבא רבא הוא סרוואל).

גזע זה התפתח כדי לתת חתול גדול למדי, עד 40 ס"מ בשכמל עבור 7 עד 9 ק"ג. עם זאת, הדורות הראשונים יכולים להגיע עד 14 ק"ג ולאחר מכן להתחרות במיין קון. מאוד שרירי והרמוני, הגוף של הסוואנה מסווג כמו אתלטי. השמלה שלו היא כתמים שחורים מנומרים (כתמים שחורים עגולים או מוארכים), והוא יכול להיות בצבע זהוב או חום עם בטן לבנה בדרך כלל ושיער קצר.

צ'אט סוואנה
קרדיטים: skeeze/Pixabay

כמו הסרוואל, הראש שלו קצת קטן יותר בהשוואה לגופה. האוזניים שלו גדולות מאוד ומעוגלות. האף שלו ורוד או אפור, ומוגדר היטב עם לוע ארוך למדי. עיניה בצורת שקדים בדרך כלל ירוק או צהוב/זהב ולהציע לו מבט עדין וקשוב. לבסוף, זנבו עבה למדי עם הקצה השחור.

הדמות שלו

חתול הסוואנה יכול להיראות מאוד פראי ולוהט, אבל הוא גם מופיע במהירות חברותי ואינטליגנטי. קרוב לאדוניו, הוא מוכיח בקלות את אהבתו למשפחתו. למרות רך, יש לו גם צורך בגירוי. אכן, הספורטאי הגדול הזה חייב להיות מסוגל ליהנות בכל עת. לכן הוא צריך מקום לבלות כמו שצריך. עם זאת, מכיוון שהוא כל הזמן מחפש הרפתקאות, הוא גם יכול להתברר ככזה לברוח. לכן יש צורך תמיד לפקוח עליו עין, אך מעל הכל לתת לו את כל תשומת הלב הנדרשת. כמו כל שאר החתולים, הוא זקוק לפעילויות, עמדות גירוד ומקומות שבהם הוא יכול לקפוץ, אבל גם לטפס. אתם תבינו: מדובר בחיה שעולה על גדותיה באנרגיה.

צ'אט סוואנה
קרדיטים: ajr_images/iStock

מגורים בדירה יכולים להתאים לו בדיוק כמו מגורים בבית. עם זאת, הלינה חייבת להיות מרווח ולהכיל את כל מה שצריך. בנוסף, אם אתה רחוק מהבית, טיולי רתמה הם חובה עבור החתול הגדול הסקרן וההרפתקני הזה. מצד שני, אם יש לכם גינה, הקפידו לגדר אותה כך שתהיה אל תעמיד את עצמך בסכנה בחוץ או ללכת לאיבוד.

הבריאות שלו

לחתול סוואנה אין בעיה בריאותית מוכרת במיוחד. הוא די קשוח ויכול לחיות בממוצע 15 שנים. עם זאת, חלקם עשויים לחיות עד 20 שנה, כאשר הם מטופלים היטב ובריאות מושלמת. בנוסף, יש להתאים את תזונתו למורפולוגיה שלו. קיבלים הם אפוא לא המזון הטוב ביותר עבור חתול כזה. אז מעדיפים בשר ללא שינוי (עוף או בקר למשל) כדי לספק את כל הצרכים לטורף הקטן שלכם.

אל תהססו לבקש עצה לווטרינר שלך. אכן חיוני לבריאותם התקינה לקיים מעקב קבוע אצל איש מקצוע. לבסוף, כמו כל שאר הגזעים קצרי השיער, צחצוח קבוע הוא חשוב. יתר על כן, ניקוי עיניים ואוזניים חיוני כדי להבטיח את בריאותו הטובה של בעל החיים שלך.

המחיר שלו

המחיר של חתול סוואנה משתנה בהתאם לגילו, השושלת, המין וכו'. בממוצע, זה לוקח 1,800 € כדי לקבל אחד. עם זאת, אל תשכח להוסיף כל ההוצאות החיוניות ויום יום בצד. זה כולל מזון, אביזרים, עלויות וטרינריות, הגנות קבועות שונות (צ'יפס/תולעים), אך גם הוצאות במקרה של אירועים בלתי צפויים. לכן הכרחי לחשוב היטב על כל הצרכים של בעל חיים לפני קבלת אחד.

בנוסף, למרות שחלק מהגזעים אטרקטיביים, זה חשוב לתהות לגבי האימוץ. למעשה, גם היום אלפי בעלי חיים ננטשים. אם אתה רוצה לקבל בברכה חיה קטנה לביתך, וודאו להיות באמת עם האמצעים ואל תהססו ללכת ולראות את המקלטים השונים!