הכל על חתול הבורמילה: מראה, אופי, בריאות, מחיר

מקורו של חתול הבורמילה בבריטניה, שם הוא נוצר בטעות. ואכן, בשנות ה-80 ילדה נקבת בורמזית לילך כמה צאצאים שהמראה שלהם היה יוצא דופן. כיום, גזע זה נותר מעט ידוע. אז הנה משהו ללמוד עוד על החתול היפה הזה.

המראה שלו

כתוצאה מהכלאה בין ה צ'ינצ'ילה פרסית וה לילך בורמזי, חתול הבורמילה הוא בגודל בינוני, אבל חזק למדי. למעשה, יש לו א מסגרת כבדה יותר מאשר רוב חתולי הבית. שיערו קצר, אך יחסית צפוף ועבה.

כדי לעמוד בסטנדרטים, השמלה שלה חייבת לעמוד בקריטריון אחד: היא חייבת להיות טיפה. במילים אחרות, הצבע צריך להיות קיים רק בקצה השיער. אם תכונה זו מכבדת, אז החתול יכול להיות כל צבע (חוץ מלבן).

צ'אט בורמילה
קרדיטים: SynchR/iStock

החתול הזה הוא הכל בעגלגלות, אם בגובה הראש, העיניים, או אפילו האוזניים. חוץ מזה, העיניים שלו די בהירות ובעיקר ירוקות. הלוע שלו שטוח למדי.

הדמות שלו

מתוק, מלא חיבה ו די דברנית, החתול הזה זקוק לתשומת לב ופעילויות. מאוד דינמי, הוא אוהב ליהנות ולהתאמן. לפיכך, מקום וצעצועים שונים חיוניים כדי שהוא יפרח כראוי. בנוסף, הוא מעריך את הטבע, אז גינה היא יתרון אמיתי לחתול הזה. מלבד הצורך שלו בתשומת לב תכופה, הוא לא קשה לחיות איתו והוא מסתגל בקלות לבני אדם.

הבריאות שלו

חתול זה חי בדרך כלל א עָשׂוֹר. למרות ש פעיל מאודחתול הבורמילה יכול בקלות לקחת משקל עודף. לכן חשוב מאוד שיקבל תזונה מותאמת לצרכיו, כמו גם לאורח חייו. כמו כן, מכיוון שמדובר בגזע לא מפותח, אין אחר בעיות בריאות המוכרות לו בפועל.

כמובן, אין להפריש את זה מכולם טיפול יומיומי רגיל. לכן, צחצוח וניקוי קבוע של האוזניים כמו גם העיניים מומלצים מאוד. בנוסף, יש לעשות לו תילוע ולהגן עליו מפני טפילים חיצוניים גם אם הוא לא יוצא הרבה. לבסוף, על מנת להבטיח את בריאותו הטובה, חיוני שהוא יהיה מחוסנים, מעוקרים וצ'יפים.

צ'אט בורמילה
קרדיטים: Zuzule/iStock

המחיר שלו

המחיר של חתול בורמילה משתנה בהתאם גילם או מין. כדי להשיג אחד, אתה צריך לספור בין 700 ו-1,500 €. עם זאת, חשוב לפנות גם למקלטים או לעמותות שונות כדי לאמץ בעל חיים. למעשה, כל שנה אלפי חיות מחמד נטושות מחכים למשפחה אוהבת שתקבל את פניהם. אז אל תהססו לשאול.

ואתה, אתה מכיר את הגזע הזה? שמתם לב גם ששמו הוא בעצם התערובת של בורמזית וצ'ינצ'ילה? אל תהססו לענות לנו בתגובות!