הכל על חתול הבובטייל היפני: מראה, אופי, בריאות, מחיר

חתול הבובטייל היפני אינו מוכר היטב בצרפת, אך עדיין מדברים עליו. אם מעולם לא ראית אחד, אז התיאור הזה לא צריך להשאיר אותך אדיש. הנה כל המאפיינים שאתה צריך לדעת על החתול היפה הזה!

המראה שלו

חתול קטן זה בינוני בגודלו ומשקלו 3 עד 5 ק"ג. כמו המאנקס, הייחודיות של החתול היפה הזה היא זנבו המזכיר את זה של ארנבות. הוא קצר, עמוס ומגולגל על ​​עצמו. תכונה זו קשורה ל מוטציה גנטית. בנוסף, רגליו הקדמיות קצרות מעט מהרגליים האחוריות. המעיל שלו יכול להיות מאוחד או מורכב מכמה צבעים, אין כללים מסוימים. יתר על כן, יכול להיות שכן שיער קצר וארוך כאחד.

זה יציב מספיק מבלי להיות מגושם מדי. ראשו משולש למדי עם יפהפה אוזניים זקופות ולחיים יפות. עיניו גדולות למדי בצורת שקדים ולא נדיר שהן דגיגים.

חתול בובטייל יפני
קרדיטים: יוניק / ויקיפדיה

הדמות שלו

חתול הבובטייל היפני מלא באהבה! מאוד חברותי, הוא לא יפספס הזדמנות להראות חיבה. חביב מאוד, הוא בן לוויה נאמן מאוד לאדוניו. הוא גם נהנה מהחברה מבוגרים מאשר ילדים ומסתדר די בקלות עם חיות אחרות. עם זאת, יש לעבור שלב מצגת ולהתאזר בסבלנות כדי שהכל יעבור כשורה.

למרות שהוא מאוד אוהב, יש לו אישיות חזקה ויודע להישמע. זה לא נדיר שהוא מאוד מדבר ותמיד מוצא הזדמנות למיאו. מאוד קשוב ואינטליגנטי, החתול הזה נהנה לשחק משחקים ואוהב ללמוד דברים חדשים. החינוך שלה הוא בדרך כלל פשוט כאשר אחד לתת לו את הזמן שהוא צריך.

הבריאות שלו

מעט מאוד ידוע בצרפת, לא ידוע שיש לחתול הקטן הזה מחלות ספציפיות. יתרה מכך, בנוסף לצחצוח רגיל, חשוב עיניים ואוזניים נקיות. עם זאת, אם יש לו שיער ארוך, יהיה צורך להבריש אותו לעתים קרובות יותר כדי שלא יהיו קשרים במעילו.

חתול בובטייל יפני יושב
קרדיטים: fuiyau yap/iStock

חתול הבובטייל היפני מתרגל טוב מאוד במגורי דירות, אבל גם מעריך את השלווה בבית כפרי קטן עם גינה מאובטחת. כמו כל החתולים, בטח יש לו מספיק הסחות דעת לפרוח כמו שצריך. בנוסף, חיונית תזונה בריאה ומאוזנת, וכן א מעקב וטרינרי קבוע להבטיח את בריאותו. תוחלת החיים שלו יכולה להשתנות מ בני 12 עד 15 בממוצע אם הוא מתוחזק היטב.

המחיר שלו

המחיר של חתול בובטייל יפני משתנה בהתאם לגילו, מינו, השושלת וכו'. אתה צריך לספור מסביב 1,000 € שיהיה אחד. עם זאת, אסור לנו לשכוח את כל העלויות שהדבר מייצג בצד. אכן, יש לקחת בחשבון את האוכל, העלויות הווטרינריות הרגילות (חיסונים, תילוע, פרעושים וכו') והבלתי צפויים. יתר על כן, רכישת חתול קטן אינו מעשה שיש להקל בו ראש. קודם כל, תוודא שאתהיש מספיק זמן להקדיש לחתול לפני שתצעדי ואל תהססו לתת עדיפות לאימוץ במקלט במקום לקנות מחווה ו/או חנות חיות.