הכל על חתול האנגורה הטורקי: מראה, אופי, בריאות, מחיר

לחתול האנגורה הטורקי אין מה לקנא בחתולים אחרים ושיערו הארוך למחצה הופך אותו למלכותי במיוחד. במקור מטורקיה (כפי ששמו מרמז), חתול זה נודע באירופה בסביבות המאה ה-17. הוא אחד הגזעים הידועים הראשונים עם שיער ארוך כל כך. עם זאת, גזע זה אינו מסווג כבעל שיער ארוך, שכן התואר שמור רק לפרסים.

המראה שלו

מאוד אלגנטי, החתול הזה לא עובר אף פעם בלי לשים לב! הפרווה באורך האמצע שלו בדרך כלל עבה יותר על הבטן והחזה. מאוד רך ונעים, אפשר להישאר שעות להתכרבל איתו! הוא גבוה למדי, רזה ושרירי למדי. בעל אופי זריז, הוא תמיד נע בכריזמה ובעדינות.

המעיל הלבן הוא הנפוץ ביותר, אבל יש צבעים אחרים (למעט גווני שוקולד). עיניו בצורת שקדים ודי גדולות. באשר לאוזניו, הן גם מרשימות ומחודדות מעט.

חתול אנגורה טורקי
קרדיטים: אנה וולגינה/iStock

הדמות שלו

חתול האנגורה הטורקי הוא בן לוויה מאוד חיבה וחברותי . הוא מעריך את העצמאות והשלווה שלו כדי לנוח ולפרוח כראוי. יתרה מכך, זהו חתול נאמן מאוד וקרוב למשפחתו. אינטליגנטי מאוד, הוא עדיין האופי הקטן שלו מה שרק עושה את זה יותר מקסים!

די פעיל ואתלטי, הגזע הזה אוהב לשחקומסתדר טוב מאוד עם ילדים ובעלי חיים אחרים. עם זאת, אם אתה רוצה לאמץ אנגורה טורקית, יש צורך לספק קרקע גדולה, כי הוא אוהב מרחבים פתוחים . חיי דירה אינו אידיאליעבור הספורטאי המתחיל הזה! הוא יהיה הכי מאושר באזור הכפרי בו יוכל להסתובב בקלות ולפרוח במקרה הטוב תוך הנאה מהטבע. בנוסף, האנגורה הטורקית היא מהגזעים שנהנים לשחק במים. אז אל תתפלאו לראות אותו מתפרץ לימין או לשמאל.

חתול אנגורה טורקי
קרדיטים: Daly69/Wikipedia

הבריאות שלו

למרות שהחתול הזה הוא בדרך כלל נקי מאוד, שיערו דורש תחזוקה יומיומית. ואכן, גם אם אין לו פרווה תחתית בניגוד לכמה גזעים אחרים, אתה עדיין צריך להיות זהיר. צחצוח רגיל גם מאפשר להבטיח שאין קשרים ושומרים על עור בריא . כמו כן, בגלל המעיל הארוך שלו, בדרך כלל רצוי לעשות זאתלהתאים את התזונה שלך על סמך מאפיין זה.

אין מחלה ספציפית לגזע זה. עם זאת, כמו בכל בעלי החיים, חשוב לעשות זאת בדיקות שוטפות אצל הוטרינרכדי להבטיח בריאות טובה. אוהב את החוץ, חובה גם להגן עליו מפני כל הטפילים ולנטר באופן קבוע את מצבו הכללי (שיער, אוזניים, כפות וכו'). אורך החיים שלו מוערך בין בני 12 ו-18 .

חתול אנגורה טורקי
קרדיט: vyckee/iStock

המחיר שלו

מחיר הרכישה של חתול אנגורה טורקי משתנה, כמו גזעים רבים אחרים, בהתאם למין, צבע, מוצא וגיל החיה. צריך לספור בין €900 עד €1200לקנות אחד. עם זאת, צריך גם לחשוב בעלות תחזוקה שוטפת אבל גם בהוצאות מדי פעם(וטרינר, אביזרים, אוכל, בלתי צפוי וכו').