הכל על חתול דונסקוי: מראה, אופי, בריאות, מחיר

חתול דונסקוי אינו שכיח בצרפת. במקור מרוסיה, גזע זה התגלה בשנות ה-80. זהו אחד הגזעים חסרי השיער היחידים שקיימים מלבד הספינקס. חזק ואדיב להפליא, הנה כל המידע החיוני שאתה צריך לדעת על החתול היפה הזה.

המראה שלו

Le chat Donskoy הוא די שרירי ומאוד אלגנטי. יתר על כן, היעדר שיער מאפשר לראות היטב השרירים שלו. כמו חתולים עירומים אחרים, לעורו יש קפלים רבים, בעיקר בראש, בבתי השחי ובבטן. יתר על כן, יכול לקרות שיש לו מוך קל על החזה, הלוע, הרגליים או הזנב.

צ'אט דונסקוי
קרדיט: יוני/iStock

הראש שלו די משולש, שלה העיניים בצורת שקד ויש לו אוזניים גדולות וישרות עם קצוות מעוגלים. השמלה שלה יכולה להיות בכל צבע, מה שנותן לה קסם משלה.

הדמות שלו

מאוד נחמד ולא מאוד אגרסיבי, הוא ידוע הנדיבות הגדולה שלו. ואכן, גזע זה מעריך את החברה ויש לו הרבה צרות עם בדידות. קרוב מאוד למשפחתו, החתול הזה עם הלב הגדול יכול להיראות כלב אמיתי עוקב אחר בעליו לכל מקום. אינטליגנטי וסקרן מאוד, הוא אוהב לשחק ולגלות פעילויות חדשות. בהיותו פעיל מאוד, חיוני שהוא להתבקשאבל גם שיש לו מה לקפוץ, לרוץ וכו'.

הוא מסתדר לא פחות עם ילדים כמו עם מבוגרים ובעלי חיים אחרים. כמובן שתמיד חשוב שיהיה לו תקופת הסתגלות לפרוח במקרה הטוב בסביבה חדשה.

צ'אט donskoy
קרדיט: Svetlanistaya/iStock

בנוסף, חיי פנים מתאימים לו יותר מחיי חוץ. החתול דונסקוי אכן צריך א מקום בטוח לטמפרטורות חמות מדי או קרות מדי. עם זאת, הוא יעריך גינה קטנה שבה אפשר לרוץ ולשמוע את הרעשים שמסביב.

הבריאות שלו

מכיוון שאין לו שיער, חשוב לשמור על עורו ולא להבריש אותו עלול לעצבן אותו. אתה יכול לשטוף אותו פעם בחודש. יתר על כן, כמו עם כל החתולים, חשוב לעשות זאת לנקות את עיניו ואוזניו.

החתול דונסקוי יכול לחיות מספיק זמן, בין 12 ל-15 שנים. יתר על כן, החתול הזה כפוף ל דלקות ריאות. לכן חשוב להגן עליו מפני הקור ולהציע לו טיפול וטרינרי טוב.

המחיר שלו

המחיר שלו משתנה לפי מין, צבע, גיל וכו'. צריך לספור בין 1,200 ו-1,500 € להשיג אחד. עם זאת, אסור לנו לשכוח עלויות תחזוקהמזון והוצאות וטרינריות שונות.