הכל על חתול אורל רקס: מראה, אופי, בריאות, מחיר

נקרא גם אורל רקס, חתול האורל רקס מסקרן כמו שהוא אלגנטי. גזע זה, נדיר מאוד בצרפת ובאירופה, מקורו ברוסיה. הנה כל מה שאתה צריך לדעת על החתול הזה.

המראה שלו

בגודל בינוני, החתול של אורל רקס עדיין שרירי למדי תוך שהוא נשאר רזה. רגליו גבוהות מהרגיל, מה שמקנה לו מראה דק. הזכרים גם גדולים יותר מהנקבות. כמו כן, ראשו די קטן בעודו רחב. אוזניו גבוהות היטב, גדולות ומעוגלות בקצוות. השניים הגדולים שלו העיניים סגלגלות ומרווחים היטב.

זה קיים שני סוגים של אוראל רקס : זה עם שיער קצר וזה עם שיער חצי ארוך. בשני המקרים, הפרווה עשויה להיראות לא טיפוסית, מכיוון שהיא גלית. למרות שיערו המתולתל, הוא נשאר מאוד רך ומשיי. השמלה שלה עשויה להשתנות, אבל הצבע שלה לא צריך להיות בגווני חום.

אורל רקס
קרדיטים: Akifyeva Svetlana/iStock

הדמות שלו

רגוע ומלא חיבה, החתול הזה הוא אהבת אמת. אכן, הוא נאמן מאוד לאדונו, אפילו לפעמים קרוב מדי. הוא יכול בקלות להיות לחוץ או חרד כאשר הוא נשאר לבד זמן רב מדי. בטח הבנתם: החתול הזה לא אוהב בדידות. בְּכָך, משפחה פנויה אידיאלי עבורו. הוא גם מסתדר טוב מאוד עם ילדים אם הם לא רועשים מדי. עם זאת, אם יש יותר מדי תסיסה, הוא לא יהסס לחמוק כדי למצוא יותר שלווה.

החתול הזה לא מאוד רועש. לכן זה לא בטמפרמנט של חתול אורל רקס מיאו בכל מחיר. הוא מעדיף להישאר דיסקרטי תוך שהוא מבקש הרבה חיבוקים. בניגוד לרוב החתולים שאנו מכירים, החתול הזה מתאים במיוחד למגורים בדירה. יש לו למעשה לאו דווקא הרצון הזה לחקור את החוץ הגדול. למרות זאת, חשוב לבדר אותו ולבלות איתו רגעים ארוכים כדי שירגיש טוב. הוא גם סקרן ופעיל, אז הוא לעולם לא יגיד לא לסשן משחק איתך. זה פשוט הכרחי להבטיח את שלומו על ידי הצעת לה חברה מאוד קבועה.

צ'אט אורל רקס
קרדיטים: Akifyeva Svetlana/iStock

הבריאות שלו

ישות הגזע הזו לא נפוץ, כרגע לא ידוע לנו על פתולוגיה כלשהי שהודעת כחוזרת. עם זאת, הוא מוכר כחזק ויכול לחיות בין 13 ל-17 שנים בממוצע. כמו כל חתול, חיוני להתאים את תזונתו בהתאם לצרכיו (לעיתים קרובות עם מזון יבש ורטוב).

רצוי לנקות את עיניו, אוזניו, אך גם את השיניים ולשים לב לציפורניים. ואכן, מכיוון שהוא רגוע למדי, הוא לא בהכרח ישתמש היטב בציפורניו. לבסוף, צחצוח רגיל הוא חשוב במיוחד בתקופת ההצלה כי הוא מאבד הרבה שיער.

צ'אט אורל רקס
קרדיטים: Akifyeva Svetlana/iStock

המחיר שלו

עדיין קשה מאוד לאמץ את חתול האורל רקס באזורינו. אתה צריך לספור מסביב 1,000 יורו מינימום כדי לקבל אחד.