הכל על חתול אוקיקט: מראה, אופי, בריאות, מחיר

החתול היפה הזה עם השמלה המנוקדת מספיק כדי ליצור יותר מסדק אחד! במקור מארצות הברית, הגזע הזה עדיין לא ממש נפוץ באירופה, למרות שהוא מוכר רשמית. שמו בא מהתכווצותם של אוצלוט וחתול. ואכן, גזע זה הוא תוצאה של הכלאה בין סיאמי חבשי לסיאמי שוקולד, שהביא לעולם חתול עם שמלה שמזכירה את זו של האוצלוט. רק מאוחר יותר ניסו המגדלים להשיג את השמלה הזו שוב על ידי ביצוע הצלבות שונות (חבשים, סיאמיים, מאו מצרי וכו'). הנה קצת מידע כדי להכיר טוב יותר את חתול אוקיקט היפהפה.

המראה שלו

שערו של החתול הזה קצר והלבוש שלו הדומה לזו של נמר עושה אותו יוצא דופן במיוחד. הפרווה המנוקדת שלו היא בדרך כלל חומה, שוקולדית, קינמון, לילך או כחולה. הוא בגובה בינוני ושרירי יחסית, מה שנותן לו מורפולוגיה די אתלטי ובפרופורציות טובות. זה בדרך כלל דומה לחתול בר מיניאטורי. ראשו משולש בצורתו ולעיניו בצורת שקדים אין צבעים ספציפיים לגזע. הלוע שלו מרובע עם לחיים עגולות טובות. בנוסף, האוזניים שלו מעט גדול יותר מהממוצע ומאוד ישר.

צ'אטים ocicat
קרדיט: chairboy/iStock

הדמות שלו

החתול הזה לוקח קצת תכונות אופי סיאמיות. קשור מאוד לאדונו, הוא אידיאלי עבור אנשים שנהנים להתכרבל ולבלות עם חיית המחמד שלהם. זה גם מסתגל בקלות לחיי המשפחה ואוהב ילדים. הוא גם נאבק בבדידות ומעדיף לשחק ולרוץ עם בני לוויה ולא לעשות כלום. אז, למרות ה ידוע שחתול הוא חיה עצמאית, זה צריך הרבה תשומת לב ושידול. אינטליגנטי ותמיד מחפש פעילות, לחתול אוקיקט חייב להיות גם חללים גדולים וגם מספיק לטפס ולקפוץ כדי לפרוח כמו שצריך. לכן לא מומלץ להחזיק חתול מגזע זה בדירה.

הבריאות שלו

לחתול אוקיקט אין אין בעיה בריאותית ספציפית ידועה היום. עם זאת, כמו כל חתולים, חשוב להגן עליו מפני טפילים פנימיים שונים וחיצוני. בנוסף, א ביקור קבוע אצל הוטרינר חיוני כדי להבטיח את בריאותו הטובה של בעל החיים שלך. בנוסף, מומלץ בחום ניקוי תכוף של האוזניים והעיניים, בנוסף צחצוח אחד בשבוע. מבחינת התזונה שלו, זה חייב להיות מאוזן ומתאים. לבסוף, תוחלת החיים של חתול אוקיקט היא בין בני 10 ו-15.

צ'אטים ocicat
קרדיטים: Rhcaplan/Wikipedia

המחיר שלו

המחיר של חתול אוקיקט משתנה בהתאם לשושלתו, גילו, מינו וכו'. זכרים יכולים לעלות עד 1,200 € נגד 1,400 € לנשים.