הכל על החתול הטונקינזי: מראה, אופי, בריאות, מחיר

החתול הטונקינזי הוא הכלאה בין הסיאמי מתאילנד לחתול הבירמן. תערובת זו מעניקה לנו גזע חזק ואלגנטי מאוד המציג מספר צבעי פרווה שונים. חיבה, עדין ושובב, לחתול הזה יש מה לפתות אותנו.

מראה חיצוני

המעיל של טונקינז משתנה למדי. ואכן, הוא מגיע בכמה צבעים שונים (בערך שתים עשרה אפשרויות מעיל). יתר על כן, גזע זה הוא זמן לחשוף את צבעו הסופי : בדרך כלל יש צורך להגיע לשנתיים שלו כדי לראות את הפרווה האמיתית שלו. העיניים שלו הן גם משיכה גדולה, לעתים קרובות כחול בהיר, ירוק, צהבהב, או בהירות מאוד. לכך נוסף מבנה הגוף הדי השרירי והזריז של החתולים האלה שאוהבים לטפס על עצים ולטפס כל מה שהם יכולים. לבסוף, הם בינוניים בגודלם ובדרך כלל שוקלים 2.5 ק"ג עד 5 ק"ג.

בנוסף ל-colorpoint, כאן כמה דוגמאות לשמלות מה יכול להיות לטונקיני:

  • שוקולד
  • קינמון
  • אפור כחול)
  • לִילָך
  • חֲתוּל הַבָּר
  • קרם
  • שריון צב
גורי חתולים טונקינים
קרדיטים: ahloch / iStock

מזג

החתול הטונקיני ידוע בזכותו טמפרמנט קל מאוד, קרוב לאדם ולבעלי חיים אחרים. גזע זה אכן שונה ממספר חתולים אחרים לצד החברותי שלו. רבים מכנים אותו "כלב החתול" בזכות חיבתו ורצונו להיות נוכח עבור אדוניו. חתולים אלה גם מעריכים במיוחד את העובדה שהם מקבלים תשומת לב ושאנחנו מטפלים בהם היטב.

מאוד שובב, החתול הזה מעדיף חברה על בדידות למרות שהוא עדיין מסוגל להסיח את דעתו בצורה מושלמת. כתוצאה מכך, הוא ישמח בבית שבו אתה נוכח לעתים קרובות יותר מאשר נעדר. יתר על כן, טונקינים מאוד מדברים ! הם לא יהססו ליצור איתך קשר ולדבר איתך על כל דבר ועניין. המפתח הוא אם כן להצליח להבין את המסרים שלהם. כפי שהבנתם, לגזע המאוד אינטליגנטי, חברותי, חביב ומלא חיבה זה יש הכל לרצות.

חתול טונקיני
קרדיטים: Sandy Donohue / iStock

בְּרִיאוּת

לגזע הזה אין בעיה מוכרת אמיתית. זה גזע עמיד למדי, אם כי אסור לשכוח שזה נובע ממעבר חצייה. חתולים אלה גם חיים יותר מגזעים אחרים. למעשה, הם מגיעים בממוצע ארבע עשרה שנים ולפעמים יכול להגיע עד שש עשרה שנים. כמו הגזעים המקוריים שלהם, הם יכולים לסבול מפזילה, אך גם לפתח בעיות במתן שתן או להיות מועדים לדלקות חניכיים כמו הסיאמיים. יתרה מכך, למרות שמחלות אחרות שכיחות פחות בחתולים אלו, הן אינן קיימות. לכן חשוב לעבור בדיקות סדירות אצל הווטרינר כדי להבטיח את בריאותו הטובה של החתול היפה הזה.

פריקס

מחיר הרכישה של הטונקינזי משתנה לפי אילן היוחסין שלו. למרות זאת, המחיר הממוצע המינימלי הוא 800 יורו ויכול להגיע עד 2,000 יורו. כמובן שמספרים אלו יכולים לעלות גם בהתאם לצבע החתול, מזגו, גילו והאם מדובר בזכר או נקבה.