הכל על החתול הבאלינזי: מראה, אופי, בריאות, מחיר

החתול האלגנטי הזה יכול בקלות לגרום לנו לחשוב על הסיאמיים. יתר על כן, זה אחד מצאצאיו! עם זאת, החתול הבאלינזי הוא גזע בפני עצמו שמקורו בארצות הברית. הנה כל מה שאתה צריך לדעת על החתול המתוק הזה.

המראה שלו

מאוד מכובד, החתול הבאלינזי הוא בגובה בינוני ובעל שיער באורך בינוני. הגוף שלו די ארוך, אבל הוא נשאר פרופורציות טובות עם מסגרת דקה. בנוסף, השיער שלו רך ומבריק מזה של הסיאמי, מה שנותן לו הבדל ראשון עם גזע זה. כמו כן, הראש שלו משולש למדיעם גדול עיניים כחולות בצורת שקד.

השמלה שלה היא בעיקר צבעונית, אבל הצבע שלה יכול להשתנות (כחול, שמנת, לבן, שוקולד, אדום או אפילו לילך). אוזניו גדולות ומחודדות בקצוות וזנבו מזכיר אבק נוצות, שכן הוא מרוהט היטב.

חתול באלינזי
קרדיטים: BravissimoS/iStock

הדמות שלו

דברן מאוד, בטוח שלחתול הבלינזי אין את הלשון בכיס! עם זאת, גוון הקול שלו עדיין רך יותר מזה של הסיאמיים. הוא נהנה לתקשר עם המאסטר שלו, אבל גם לבלות איתו. זה לא נדיר לראות את החתול הזה עוקב בקשב רב אחר בעליו.

החתול היפה הזה הוא מאוד אמפתי, חיבה ומסור כלפי משפחתו. לכן זה אידיאלי אם אתה רוצה חברה טובה סביבך. עם זאת, זה גם מאוד שחקן וספורטאי. לכן יהיה צורך לתת לו הרבה זמן ולא חסר דמיון כדי להסיח את דעתו.

החתול הזה הוא קרן שמש לבדו, הוא מעריך להיות במרכז תשומת הלב ומסתדר בקלות עם ילדים ובעלי חיים אחרים. חוץ מזה, הוא אוהב הרפתקאות וגילוי. בית עם גינה מושלם לפיכך לספק את הציפיות שלו ואת הצרכים הפיזיים שלו. עם זאת, הוא יכול להתאקלם לחיים בדירה בתנאי שיש לו את כל הדרוש כדי להעסיק אותו (משחקים, עץ חתול, זמן להקדיש לו וכו').

חתול באלינזי
קרדיט : נטלי הרצר/iStock

הבריאות שלו

למרבה הצער, החתול הבאלינזי יכול להיות כפוף מחלות גנטיות מסוימות קשור לעיניים, כמו הניוון רשתית מתקדם, בַּרקִית או פזילה. לכן יש צורך לקחת אותו באופן קבוע לווטרינר על מנת לשלוט בבעיות פוטנציאליות אלו.

יתר על כן, חשוב לנקות את העיניים והאוזניים מדי יום. בנוסף, צחצוח שבוע עוזר למנוע קשרים ולהבטיח פרווה מבריקה. לבסוף, חיוני להציע לו א תזונה מותאמת כדי שהוא לא יקבל עודף משקל.

המחיר שלו

המחיר של גזע זה משתנה בהתאם לגילו, למין, אך גם לצבעו. כדי להשיג אחד, המחירים הם בסביבה 600 יורו בממוצע.