הכל על החתול האירופאי: מראה, אופי, בריאות, מחיר

החתול האירופי או האירופאי הקצרה מקושרים לרוב עם חתול הסמטה. עם זאת, זה אכן גזע ספציפי! להלן כל המאפיינים והמידע החשובים על החתול הידוע הזה בקרב אוהבי חתולים.

מראה חיצוני

לרוב האירופאים יש שיער קצר ופרווה מגוונת למדי. הם יכולים גם ובכן תתאחדו שריון הצב הזה. זה די חתול חזק במבנה ממוצע למדי : משקלו משתנה בין 3 ו-6 ק"ג. צורת פניו מעוגלת יחסית, אך יכול לקרות שיש לה ראש מעט מוארך. אם גזע זה מזוהה לעתים קרובות מאוד עם חתול הסמטה, יש לכך סיבה טובה: אכן קשה להפריד ביניהם. כדי להיות בטוח שיש לפניך חתול קטן מהזן הזה, אילן היוחסין חייב להבטיח זאת. ללא הוכחה אמיתית של רבייה, שום דבר לא יכול לאשר ב-100% שהוא אכן חתול מגזע אירופאי.

חתול אירופאי שוכב
קרדיטים: bruev / iStock

מזג

במקום זאת רגוע ומלא חיבה, לעתים קרובות זה משמח משפחות. חברותי, שובב, אבל גם סקרן והרפתקני, לעולם לא תשתעמם איתו! לכן הוא קרוב מאוד לאדוניו, אבל נשאר מאוד עצמאי. אז כדי להבין את זה, אתה צריך לבלות איתם הרבה זמן על מנת לענות בצורה הטובה ביותר על כל צרכיהם. לאירופה יש גם מוניטין של אינטליגנטי מאוד. זהו בן לוויה נאמן ומסור שיוכיח לך זאת על בסיס יומיומי, הן בשכיבה לידך והן בהחזרתך. הטרף הטוב ביותר שלו.

שני חתולים שוכבים
קרדיטים: photouten/iStock

בְּרִיאוּת

תוחלת החיים של חתול אירופאי היא בממוצע 14 שנים. עם זאת, זה לא נדיר שזה יעלה על 15 שנים, או אפילו יותר. בניגוד לגזעים אחרים, חתול זה אינו נתקל בבעיות בריאותיות מסוימות. להיפך, זה דווקא כן מוצק ועמיד אם כי יש לשמור על ערנות מול הסכנות שמסביב. לפיכך, עם בדיקות קבועות אצל הוטרינר שלךחיסונים עדכניים וכיסוי נגד טפילים פנימיים/חיצוניים, הסיכויים לבריאות לקויה מוגבלים. כמו כן, מומלץ להקפיד על המשקל שלך, שכן אירופאים נוטים לעלות במשקל בקלות. עם זאת, זה לא ספציפי לגזע זה, מכיוון שהוא בכל מקרה חשוב להאכיל כראוי את בן לוויתו הקטן ולהתקין מספיק בשבילו להוציא מדי יום.

פריקס

מחיר הרכישה מתפתח בהתאם לשושלת, הגיל, אך גם למין החיה. זה עשוי להשתנות מ-700 עד 1200 יורו.