הגדל את הגזע הזה של חתול ללא זנב

ישנם גזעי חתולים רבים שהם יוצאי דופן כמו שהם ייחודיים במובנים רבים. אנחנו יכולים למשל לחשוב על הספינקס, המיין קון, הסיאמי או אפילו הליקוי… אבל האם אתה מכיר את המנקס? לחתול הקטן הנדיר הזה יש את הייחודיות שאין לו זנב! סימן מובהק שמפתיע אך קל להסבר.

הוא מהאי מאן

המנקסים מגיעים אלינו היישר ממדינה מאוד מיוחדת… שמעת פעם על האי מאן? הרחק מלהיות חלק מאוקיינוס ​​מרוחק ובאנטיפודים של צרפת, האי הזה ממוקם ב ים אירי, לא רחוק מהחוף הבריטי! המנקס הוא א חתול אנדמי של הארץ הזאת, מה שעושה אותו אמיתי סֵמֶל. זה נמצא על מטבעות ובולים מהאי מאן. על מנת להגן ולשמור על המין, תוכנית של שִׁעתוּק אפילו הוקם שם.

אין מום בתוכנית!

זה מה שמזעזע ראשון בחתול הזה: אין לו זנב. הספציפיות המסוימת הזו עשויה להפתיע, אבל זה לא מונע ממנה להיות טבעי לחלוטין ! ואכן, בניגוד לכמה כלבים שעליהם caudectomy (חיתוך הזנב) עדיין מתורגל, זה לא כך עבור המנקסים. את המוזרות הזו, המנקס חייב אותה ל- הכלאה (לא נשכח שהוא מגיע מאי קטן), מה שגרם במשך השנים ל מוטציה של גןוגרם לו לאבד את הזנב.

יש כמה מנקס

מכיוון שהטבע מגוון כמו שהוא מגוון, כך קורה שאנו יכולים להבחין בכמה מנקסים, שאנו מבדילים ביניהם… בזנבו! ראשית יש את רומישאין להם כלל, והגרסה שלו: ה גבשושית , אשר מאופיין בנוכחות של צמיחה קלה מאוד. ואז בא ה גדושה– בעל זנב של 1 עד 3 סנטימטר בלבד – וה לונגי , בעל זנב באורך כמעט רגיל, אך לעיתים מעוות. שני אלה האחרונים לא לא נלקח בחשבון בתחרויות חיות.

צ'אט מנקס
קרדיטים: iStock/Aletakae

מוזרויות פיזיות

רחוק מלהיות נכות, המנקס הוא חתול שיש לו מתאים מאוד לחיים ללא זנב, ובכל זאת כל כך חשובים לחתול. בין שאר הפרטים הפיזיים שלו, אנו יכולים לצטט א מבנה חסון למדיבגלל המסגרת המרשימה שלו, והרגליים האחוריות ארוך יותר מהרגליים הקדמיות ! נוח לריצה מהירה וקפיצה גבוה יותר. יתרה מכך, ההליכה שלו יכולה להזכיר את זו של א לפלנד . המבנה שלו הוא דווקא עגול ועבההופך אותו לכדור אמיתי של פרווה (קצרה). אין צבע המעילבמיוחד.

אמץ מנקס

על בסיס יומיומי, החתול הזה הוא אמיתי אהבה . מאוד מחבבהוא לא ממש אוהב להישאר לבד וצריך זמן משחק– הוא בא מגזע ציידים – ו תשומת לב . באופן כללי, מאנקס הם חתולים רגוע ואינטליגנטי שלפעמים יכול להראות חָשׁוּדלאנשים שהם לא מכירים. זה הצד שלהם מָגֵן מי מדבר במקרה הזה. בפן הבריאותי, מדובר בחתולים שברגע שהם מגיעים לבגרות מראים את עצמם חָסוֹן. היזהרו, עם זאת, מ מצבי עמוד השדרהאשר מוצאם חושף אותם באופן טבעי.