האם חתול בית יכול להפוך לפראי?

חתולי בר נמצאים באזור הכפרי שלנו, אבל גם בערים שלנו. למרות שעמותות רבות פועלות למניעת התפשטותן, עדיין מסובך כיום לפעול בכל התחומים. בנוסף, חלק מחתולי הבית שלנו אינם מעוקרים, הם גם משתתפים בתופעה זו. בתקופות הרבייה, ייתכן אם כן שחלקם רוצים לעזוב כדי להתרבות. בזמנים כאלה, רבים מחברינו למרבה הצער אינם יכולים למצוא את בתיהם ועלולים ללכת לאיבוד. בְּכָךהאם חתול בית יכול להפוך לפראי פעם אחת ברחוב?

אובדן של חתול

כאשר חתול בורח או ננטש, הוא יכול למרבה הצער להישאר ארוך בטבע. אם הוא לא זוהה ויש לו מזג מאוד חברותי, הוא צפוי למצוא את עצמו עם משפחה חדשה בשלב מסוים. עם זאת, זה יכול גם להיות צ'יפס/קעקע, אבל לא להיתפס ולהתרחק ממנו פעילויות אנוש. כך, הסיכוי שימצא את ביתו המקורי קטן יותר. אם ניתנה לנפשו, הוא עלול להיתקל בחתולי רחוב אחרים.

לְשׂוֹחֵחַ
קרדיטים: Engin_Akyurt/Pixabay

חוסר יחסי אנוש

במקור, חתולים היו מאוד עצמאי. כשהם למצוא את עצמם בעצמם, האינסטינקטים של ההישרדות והציד שלהם יכולים להתפתח עוד יותר. עם זאת, ייתכן כי היעדר יחסים עם בני אדם לְנַתֵק מהביות שלהם. במקרה זה, לאחר מספר חודשים או שנים בחוץ, חתול עלול להפוך לפראי. למרות הסוציאליזציה הקודמת שלו, העובדה שלא היה מגורה לאחר מכן מעוררת חוסר אמון או פחדים כלפי גברים.

הבדל בטמפרמנטים

יש חתולים שהם מאוד חברותי במקור ואז יתכן שהם לא להפסיד החברותיות שלהם עם בני אדם, גם כשהם כבר לא בסביבתם. ואכן, כל מקרה הוא שונה ולא נוכל לומר שחתול יהפוך באופן שיטתי לפראי אם הוא פוקד רק חתולי רחוב.

קרדיטים: Pxhere

בעלי חיים פועלים הרבה על אינסטינקט, ואנחנו לא יכולים לשלוט בזה. אם הוא הופך לפראי או לא יהיה תלוי אם כן המזג שלו שֶׁלוֹ. אם הוא דווקא כן מפחד או רגיש במקור, יהיו יותר "סיכויים" שהוא יהפוך לפראי. לעומת זאת, אם כן מאוד חיבה ומבקש הרבה חיבוקים, יהיה הרבה פחות סיכון שהוא יתפרע וחשדן.

חשיבות הזיהוי

אסוציאציות שונות לוכדות חתולי רחוב על מנת לעקר אותם. לפני כל התערבות, החיות מועברות ל- קורא שבבים כדי לוודא שזה לא חתול בית. אם הוא מזוהה, הוא יכול למצוא בקלות את משפחתו ולהימנע מבדידות. אחרת, לאחר עיקור, הוא יחזור למקום בו נתפס.

לסיכום, חתול בית עלול להפוך לפראי אם יישאר איתו חתולי רחוב. התנהגותו תגרום או לא תגרום לו להיות חשוד בבני אדם. מצד שני, לא מן הנמנע שחתול קטן הולך לאיבוד והופך מעט פראי או מפחד, אבל מזהה את אדוניו. מספר שנים לאחר מכן. המקרים משתנים בהתאם לחתולים ולאישיותם. חשוב מאוד גם לדאוג לזיהוי החיה שלך על מנת לשים כל הזדמנות בצד שלו כדי למצוא אותו אם אי פעם ילך לאיבוד יום אחד.