איך להכין את החתול לבואו של תינוק?

האם אתה מצפה לאירוע משמח ואתה לא יודע איך כדור השיער שלך יגיב? בעלי חיים קשובים מאוד לשינויים ומרגישים במיוחד את הרגשות שלנו. כמו כן, חשוב להכין את החתול היטב לקראת הגעת תינוק למשפחה. הנה כמה טיפים שיעשו את זה בצורה חלקה ככל האפשר.

דבר איתו, תראה לו

הצעד הראשון הוא כמובן לא לשנות את ההרגלים שלך כלפיו. אכן יתכן שהחתול שלך יידע לפני שאתה יודע זאת בעצמך. אז אל תהססו להרגיע אותו. לשם כך, חשוב לא להזניח זאת ולעשות זאת להיות קשוב גם לצרכיו.

רומן תינוק חתול
קרדיטים: Vadym Terelyuk/iStock

התקן דברים עבור התינוק העתידי בחיי היומיום שלהם

יש תינוק חוץ מזה חתול הוא א הזדמנות גדולה יום יומי. לכן, כדי להכיר טוב יותר את החתול שלך עם הגעתך החדשה הזו, אתה כבר יכול להתקין את כל הציוד שתצטרך: כמה רהיטים, צעצועים, בגדים וכו'. עם זאת, חיית המחמד שלך חייבת להבין שזה לא בשבילו, אלא בשביל העולה החדש. בזכות זה זה יהיה יזום לאט לאט לאלמנטים היומיומיים החדשים הללו.

אל תמהרי אותו

העיקר ללכת בהדרגה. ואכן, אם אתה שוקל קבלה ישירה מהחתול שלך, זה לא בהכרח יהיה אפשרי. פעולה זו דורשת זמן וסבלנות. כמו כן, כאשר התינוק מגיע, רוב הסיכויים שלא יהיה לך לא כל כך זמינות עבור החתול שלך, וזה מובן. עם זאת, אסור לא שאתה עוזב את זה, כדי שלא יקח את זה כנטישה או שירגיש פחות לגיטימי במשפחה. תצטרך גם לתת לחתול שלך זמן להבין את השינוי הזה.

חתול ואישה בהריון
קרדיטים: SHansche/iStock

שאלה של הסתגלות

החתול יכול לחוש שמגיע שינוי ושאתם מצפים לתינוק. העיקר להכין את עצמכם לקראת ההגעה הזו, בפרט על ידי דאגה לכלול אותו בכל החדשות היומיות כדי שיוכל להכיר אותן. אז, בהינתן קצת זמן, חברך הקטן בעל הארבע רגליים צריך להסתגל לחבר החדש הזה של המשפחה. יתכן גם שהחתול שלכם לא באמת משנה את הגישה שלו או להיפך שהוא להיות מאוד מגן. ואכן, הוא יכול להרגיש אחראי לתפקיד מיטיב ולבחור לתפוס את מקומו של שומר הראש או להפוך לחברו הטוב ביותר של התינוק הזה!